Yaz Okulları

Yaz Okulu Programlarımıza gelin, sıcak bir dostluk ortamında güven içinde seçtiğiniz dili öğrenmekten zevk alın. Eğlenin ve dünyanın her köşesinden gelen öğrencilerle arkadaş olun!

 

Dil Eğitimi

Yabancı Dil Eğitim Programı uzun süreli gitmeyi tercih eden kişiler için uygundur. Öğrenciler programlara okulun planladığı akademik tarihler içinde katılabilirler.

 

Programlarımız

TieL Education Yut Dışı Eğitim Danışmanlığı'nın tüm programları hakkındaki detaylı bilgiye program listesinden ulaşabilir, ihtiyacınıza uygun bir eğitim programı seçebilirsiniz.

 

 

 

İlk Öğretim, Orta Öğretim ve Lise Eğitimi

Öğrenciler yurtdışında eğitimlerine İlk ve Orta Öğretimden veya Lise Eğitiminden başlayabilirler. Küçük yaşta eğitime başladıkları ülkenin sistemine alışırlar ve dil problemlerini de erken yaşta çözerler. Bu durum üniversite eğitimlerine yurtdışında devam etmek isteyen öğrenciler için büyük avantaj sağlar.

Öğrenciler İlk ve Orta Öğretimlerine genelde İngiltere ve Almanya’da, Lise eğitimine İngiltere, İrlanda, İskoçya, Almanya ve Amerika’da devam edebilirler.

İlk ve Orta Öğretim yatılı (okul kampusünde), Lise Eğitimi yatılı ( okul kampüsünde) ,veya gündüzlü ( aile yanı konaklamalı) tercih edilebilir.

  

Bizim ülkemizde olduğu gibi öğrenciler devlet liselerini veya özel liseleri tercih edebilirler.

Ülkelere göre eğitim sistemleri farklılık gösterdiği için her ülkenin / okulun yabancı öğrenci kabul-kayıt koşulları farklı olabilir. Yabancı öğrencinin kabulünde daha önce almış olduğu eğitim ve not ortalamaları etkili olur.

Lise eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencinin dili , dersleri takip edebilecek yeterlilikte olmazsa o öğrencilerden hazırlık programlarına devam etmeleri istenir.

  

İngiltere’de liselere transfer olan öğrenciler A-Level sınavlarına özel olarak hazırlandıkları için İngiliz üniversitelerine kabul oranları yüksek olur.

Yurtdışında IB programına devam eden öğrenciler IB diploma notlarına göre de üniversitelere yerleştirilebilirler.

  

ABD ‘de bir çok büyük üniversiteye girmek için SAT ( Scholastic Aptitude Test) sınavında başarılı olmak gerekmektedir. (SAT sınavı lisans eğitimi almak isteyen her ABD vatandaşından da talep edilmektedir.) Liseyi ABD ‘de bitiren öğrenciler bu alanda çok başarılı olmaktadırlar.

Yurtdışında Orta Öğretim ve Lise Eğitim ücretleri ülkeden ülkeye okuldan okula değişim göstermektedir.